Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old.

İLETİŞİM

Hakkımızda

Hakkımızda

TEKMEN TEKSTİL ÇIRÇIR FABRİKALARI MONTAJI VE İMALATI TAAHHÜT SANAYİ TİCARETİ LİMİTED ŞİRKETİ

Tekmen Tekstil firması 70 yıla varan tecrübesi ile pamuk temizleme makineleri imalatı ve çırçır fabrikaları kurulumunda Türkiye ve Dünya çapında önemli markadır. Firmamız çırçır fabrikaları kurulumu alanında Türk pazarının %80'ini oluşturmaktadır. Yurtdışı ihracatımız pamuk ve çırçırla ilgili önemli ülkeleri kapsamaktadır. İhracatını yaptığımız ülkeler büyük oranda Kuzey Afrika ve Türki Cumhuriyetlerdir. 

MİSYONUMUZ

Tekmen Tekstil uzun yıllara dayanan pamuk temizleme makinaları imalatı konusunda yurtiçinde ve yurtdışında eserleri bulunan önemli bir firmadır.

VİZYONUMUZ

Köklü geçmişimiz, deneyimli kadromuzla hem yurtiçinde hem de yurtdışında pamuk temizleme makineleri imalatı ve çırçır fabrikaları kurulumunda öncü olarak sektörde tek firma olmak.

TARİHÇE

Şirketin kurucusu Salih Zeki TEHMEN babası merhum Halil TEHMEN'den çırçır fabrikaları makineleri konusunda çıraklıktan gelen bilgi birikimi oluşturmuştur. 1976 yılında Söke Sanayisinde kendi başına açtığı işletme ile çırçır fabrikalarının ihtiyaç duyduğu makine ve hizmetler konusunda faaliyete başlamıştır. Firmanın ilk ihracatı 1986 yılında Pakistan'ın Multan şehrinde gerçekleşmiştir. Firma 1997 yılında şirketleşerek Söke Sanayi'nin karşısındaki yeni yerine taşınmıştır. 1990'lu yıllar boyunca şirketin ihracatı Türki Cumhuriyetler ve Kuzey Afrika ülkelerine gelişmiştir. 

ÇALIŞMA PRENSİBİMİZ

Tekmen Tekstil olarak her çırçır fabrikasının kapasitesi, alan miktarı ve diğer özellikleri göz önüne alarak projelendirme çalışması ilk adımımızı oluşturmaktadır. Uzman kadromuz ve geniş makine parkımızla imalat sürecinde de kaliteli ürünlerimizi oluşturmaktayız. Çırçır tesisinin komple kurulumu başarıyla tamamlandıktan sonra da hizmet vermeye devam ediyoruz. Yedek parça ve teknik destek  ile her daim çırçır fabrikalarının hizmetindeyiz. Kurduğumuz tesislerden elde edilen pamukların elyaf değerleri ve kalitesi maksimum düzeydedir. Dolayısıyla çırçır fabrikalarının da sattığı ürünlerden maksimum karlılık elde etmektedirler.